Buty na obcasie lub nie – jak skutecznie je czyścić?

wpis w: Moda | 0

Sztuka czyszczenia butów ginie. Gdzie są te czasy, gdzie można było rzucić dziesięć groszy do przyjaznego pucybuta i siedzieć wygodnie w fotelu, ja się pytam grzecznie! W dzisiejszych czasach, jeśli kupuję nowe klasyczne buty na obcasie na stronie https://zoio.pl/obuwie/buty-na-obcasie sama muszę je czyścić. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne, i średnio rozgarnięta profesjonalistka (czyli ja) potrafi uporać się z tym bez większych problemów. Jak powiedział generał, buty powinny świecić się jak psu… ślepia. Albo jak moje.

Kup dobrą pastę do butów, najlepiej w tym samym miejscu, w którym kupiłaś swoje buty ze skóry. Pamiętaj, że nie tylko kolory muszą być dopasowane, ale rodzaj skóry również musi odpowiadać połyskowi buta. Pasta do butów to kombinacja wosku i kremu, zaprojektowana tak, aby but był lśniący i wodoodporny. Wosk jest bardziej lśniący, ale uszczelnia but, utrudniając oddychanie. Krem jest mniej połyskliwy, ale nie zmniejsza trwałości buta. Jaką pastę do butów wybrać? Zależy od potrzeb, lakierki wymagają wosku. Coraz powszechne są buty na obcasie wykonane z syntetycznych materiałów.

buty na obcasieChwyć prostą szmatkę – kawałek grubej i gładkiej bawełny. Zanurz go w paście, nieco skręcając, a następnie nasmaruj nią but, również ruchem wirowym – w małych okrągłych ruchach. Alternatywnie możesz wykorzystać specjalną gąbkę lub szczoteczkę, często dołączoną do pasty do butów. Przed użyciem pasty możesz również użyć spryskiwacza by równomiernie skropić but wodą.

Upewnij się, że but jest właściwie przykryty pastą, a delikatne szczegóły są zachowane. Następnie chwyć za szczotkę – bez wątpienia się zabrudzi, więc kup nową szczoteczkę tylko do czyszczenia butów. Szczecina musi być nieco szorstka, ale trzeba być delikatną i nie uszkodzić buta. Wyszczotkuj buty na obcasie, usuwając niepotrzebną warstwę pasty i brudu.

Następnie weź drugą szmatkę, i wypucuj swoją parę do tego błyszczącego połysku. Trzymaj ją obiema rękami i pucuj buty środkiem szmatki, poruszając go z boku na bok, bardzo szybko. Powinnaś szybko uzyskać ten wyjątkowy blask. Mam nadzieję, że z pucybuta szybko staniesz się milionerem!