Moje modowe bohaterki – ulubione projektantki mody

wpis w: Moda | 0

Moimi bohaterkami modowymi są słynne projektantki mody. Jestem głęboko przekonana, że jeśli chodzi o modę, to kobiety wiedzą, czego chcą kobiety. Znane projektantki odzieży damskiej inspirują całą branżę mody, także mój ulubiony blog http://palmabella.pl. To właśnie te panie decydują, co nosimy, od najlepszych dzieł prosto od z wybiegu po tanie ubrania w magazynach.

Prawdopodobnie najsłynniejszą osobą w branży modowej damskiej jest Donatella Versace. Marka Versace zawsze była rozpoznawalna jako wzór mody, a Donatella, spadkobierczyni sławnej rodziny Versace zawsze była mózgiem stojącym za nią. Linia Versace zawiera oczywiście odzież damską, sukienki, perfumy i akcesoria. Często spotyka się sławne gwiazdy, noszące ubrania od Versace, ale ty też możesz nosić… jeśli oczywiście cię na to stać!

Być może znasz markę DKNY – ale czy wiesz, co oznacza DK w tym skrócie? Zgadza się, Donna Karan. DK i Donna Karan New York są światowej sławy marką modową i prezentują bieliznę, jeansy, ubrania dla mężczyzn i wiele innych rodzajów odzieży. Donna Karan pomogła spopularyzować pomysł capsule wardrobe, czyli minimalistycznej szafy wzbogacanej dodatkami, no i wciąż prezentuje nowe kolekcje.

Symboliczną parą twórczyń kultury młodzieżowej jest ta, która wybiła się dopiero w ostatnich latach. Mam na myśli najbardziej rozpoznawalną parę bliźniąt z Hollywood, mianowicie Mary, Kate i Ashley Olsen. To nie tylko aktorki, ale samodzielne projektantki mody, obecnie znane chyba bardziej z tego niż z kariery aktorskiej. Często ich projekty oferują interesujące multikulturowe inspiracje, które łączą się z amerykańską kulturą nastolatków.

Inną projektantką, którą uwielbiam, jest Madeleine Vionnet, założycielka domu mody Vionnet – która jako pierwsza odrzuciła gorsety. Jej suknie w stylu greckim ciągle przykuwają uwagę, nawet dziesięciolecia po jej śmierci. Sukienki Vionnet są nadal szeroko kupowane.

Inną celebrytką, która stała się projektantką mody jest ex-Spice Girl Victoria Beckham. Nadal lubię jej kolekcję dżinsów, a jej projekty wyglądały bardzo odpowiedzialnie i pewnie. Chociaż rzadko tworzy ubrania, jej sukienki są nadal dostępne w różnych katalogach, a ona nadal oferuje torebki.