Moje buty sportowe są za duże…

wpis w: buty | 0

Ten dylemat jest znany chyba wszystkim. Kupiłaś wspaniałe buty sportowe, być może w sklepie https://zoio.pl/obuwie/buty-sportowe, ale okazało się że są nieco za duże. Co zrobić, jeśli buty sportowe są zbyt duże, ale nie chcemy ich oddawać lub sklep nie jest już w odpowiednim rozmiarze? Istnieje kilka sposobów radzenia sobie z tym problemem. Jednym z rozwiązań są wkładki do zbyt dużych butów. Istnieją również sprawdzone, domowe sposoby redukcji zbyt dużej ilości butów – wystarczy zrobić to co zawsze, by ubrania się skurczyły.

Wkładki do zbyt dużych butów

Jeśli twoje buty sportowe są zbyt duże lub zbyt luźne, możesz nosić odpowiednie wkładki. Wypełnią one niepotrzebną przestrzeń i sprawią, że but sportowy będzie lepiej trzymał się nogi. Można również kupić wkładki z grubszymi bokami, które dodatkowo chronią stopę przed otarciami. Istnieją różne rodzaje wkładek: wykonane mogą być z żelu, silikonu i skóra. Są one również dobrym rozwiązaniem, jeśli buty sportowe nosisz do biegania – redukują impakt i zwiększają wygodę.

Domowe sposoby jak zmniejszyć buty sportowe

W zależności od tego, jakie buty są za duże, można wypróbować dwie sprawdzone metody produkcji domowej. Jeśli to proste trampki lub buty sportowe wykonane z płótna lub podobnego materiału, możesz je zmniejszyć tak, jak kurczą się ciuchy w pralce.

Spryskaj buty wodą. Można użyć atomizera lub innego typu sprayu. Nie zanurzaj ich w wodzie, bo wtedy całkowicie się skurczą. Aby je osuszyć, możesz użyć automatycznej suszarki na około 15 minut lub, jeśli masz trochę więcej czasu, po prostu użyj suszarki do włosów. Spróbuj założyć buty po wyschnięciu. Jeśli są one nadal zbyt duże, powtórz te kroki, aż poczujesz, że skurczyły się.

W przypadku zbyt dużych butów skórzanych – wysokich obcasów lub czółenek – sposób ich redukcji jest bardzo podobny. Najpierw należy je zwilżyć wodą, ale nie wkładaj skórzanych butów do suszarki bębnowej. Użyj suszarki do włosów, trzymaj ją w odległości ok. 15 cm by nie uszkodzić drogiego skórzanego obuwia. Gdy wyschną, spróbuj je założyć – jeśli będą za duże, spróbuj ponownie.