Pokazy mody – jak zachowywać się na nich odpowiednio?

wpis w: Moda | 0

Ten blog poświęcam mojej miłości do mody i stylu. Wszyscy – a zwłaszcza ja – chcemy obserwować trendy, a nawet lepiej, kształtować je, czy to projektując własną odzież czy lansując określone trendy. Jestem tylko zwykłą blogerką modową, zamiast o ciuchach od Gucciego wolę pisać o dżinsach i sukienkach… jednak tak naprawdę marzę o dniu, w którym dostanę zaproszenie na najprawdziwszy pokaz mody. Wyobrażam sobie, że siedzę w zasięgu wzroku od modelek w pięknych kreacjach, między ekspertami i dziennikarzami… To się może kiedyś zdarzyć, więc na wszelki wypadek poczytałam trochę, i dowiedziałam się jak trzeba się zachowywać się na takim wydarzeniu. Pokaz mody jest celebracją piękna i urody, więc trzeba zachowywać się na nim odpowiednio!

Nie warto nosić ciemnych okularów w pomieszczeniach zamkniętych. Wszyscy wiemy, że popularny wizerunek fashionistki to elegancka była modelka z nieskazitelnie ufryzowanymi włosami, popijająca sojowe latte, nosząca ciemne okulary przeciwsłoneczne… ale jaka normalna osoba nosi okulary przeciwsłoneczne wewnątrz budynków? I tak, towarzyszą ci jasne światła jupiterów, migawki aparatów… ale to nie usprawiedliwia noszenia okularów w hali wystawowej, zresztą imprezy te odbywają się zwykle w nocy. Okulary zostaw w domu.

Ważne jest okazywanie szacunku osobom, które na szacunek zasługują. Jeśli ciągle rozmawiasz z przyjaciółmi, możesz rozpraszać prawdziwe gwiazdy mody, które chcą coś powiedzieć. Bądź spokojna i opanowana – jeśli widzisz celebrytkę, nie ściągaj majtek, żeby złożyła na nich autograf. Owszem, warto podziękować swoim idolom za to, co osiągnęli, ale nie zachowuj się jak stereotypowa świrnięta fanka! Podziwiaj dekoracje, piękne suknie, poznawaj nowych ludzi, ale nie warto szaleć jak rozpuszczony bachor w sklepie z cukierkami.

I mówiąc o cukierku… przekąś coś wcześniej. Żartujemy o chudych modelkach, ale szczerze mówiąc, bar lub bufet odciąga uwagę od samego pokazu. Więc najedz się przed wybraniem się na pokaz. Wyobraź sobie, że twój brzuch odezwie się w kluczowym momencie…

I dobrze się ubieraj – nie chcesz zdominować modelek, ale nie trzeba przychodzić na pokaz mody nosząc jeansy i T-shirt.