Jak znaleźć i kupować obuwie sportowe i odzież do biegania

wpis w: Moda | 0

Mamy lato, choć wyjątkowo deszczowe. Są wakacje i mam czas na bieganie, więc pomyślałam, że napiszę post dla wszystkich nowych biegaczek. Jako że to blog modowy porozmawiamy też o odzieży damskiej i o tym co warto nosić gdy wybieramy się na jogging. Jak pisze Diana na swoim blogu http://dcviews.co.uk, takie modne bieganie nie było czymś naturalnym, ale to było coś, czego naprawdę chciałam przez długi czas i w końcu prezentuję się właściwie na bieżni.

Warto pamiętać, by twoje ubranie do biegania było nie tylko modne, ale praktyczne. Zadbaj o dresy, krótkie spodenki no i o lekkie buty.

Kiedy po raz pierwszy zaczęłam biegać, poświęciłam wiele czasu, starając się określić, jakie istotne elementy mojej joggingowej garderoby musiałam zdobyć. Odkryłam, że bieganie ubrana jak na WF w liceum było bardzo niewygodne. Tutaj kryła się pułapka – kiedy byłam nieodpowiednio ubrana, była to dogodna wymówka, żeby nie biegać. Każda prawdziwa fashionistka-szafiara wykorzysta to jako dogodną wymówkę do zdobycia odzieży sportowej. Ale to spory wydatek – ja wydałam może nawet dwieście złotych na nowe ciuchy – możesz nie mieć tyle, gdy zdecydujesz się zacząć biegać, więc od czego zacząć?

  • Wierzę, że kobieta powinna zacząć od właściwego biustonosza sportowego; Osobiście uważam, że w sporcie jedyną rzeczą, która powinna skakać, jest piłka. A unieruchomienie piersi w regularnym biustonoszu (lub nawet gorzej, bez biustonosza) jest bolesne zarówno od razu, jak i w dłuższej perspektywie. Powoduje to choroby kręgosłupa, bóle klatki piersiowej i może zwiększać ryzyko raka!
  • Drugim istotnym elementem jest para odpowiednich butów do biegania. Wolę kupić buty bez znanej marki – chcę płacić za jakość, a nie za logo. Ale wiem, czego chcę – dobra przyczepność, łukowate podeszwy, dobre rozłożenie ciężaru i komfort. Jeśli znajdę buty bez logo które spełnią moje wymagania, na pewno je kupię.
  • I oczywiście inne ubrania – można znaleźć dresy dla kobiet dobrej jakości. Powinny być lekkie, ale chronić cię przed zimnem (zwłaszcza, gdy chcesz biegać zimą) i ciepłym letnim deszczem.
  • W końcu można rozważyć dobrą podkoszulkę. Bawełniane t-shirty wzmacniają pocenie się, dzięki czemu materiały syntetyczne są lepszym wyborem.
  • I wreszcie, rozważ akcesoria, takie jak elastyczny pasek lub odtwarzacz mp3 – biegając z telefonem sama prosisz się o kłopoty.